loader-img
loader-img-2
بنر بالا - ارسال رایگان سفارشات بیش از 500 هزار تومان
پاتوق کتاب

سبزترین امام (زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام از ولادت تا شهادت)

5 / 5
like like
like like

 کتاب سبزترین امام در قالب داستانی نگاشته شده و موضوع کتاب در مورد زندگی امام حسن مجتبی (ع) از تولد تا شهادت است.

هنگامی که برای نوجوانان، از زندگی اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) سخن به‌میان می‌آید، معمولاً به مسائل اخلاقی بسنده می‌شود و امامان بزرگوار به‌صورت تک‌بعدی به آن‌ها معرفی می‌شوند، امامانی که تنها کارشان عبادت و شب‌زنده‌داری و کمک به فقرا بوده و بس. این نگاه ناقص، بنای کجی است که دیوار شناخت و معرفت به اهل‌بیت را تا ثریا کج می‌برد. درباره زندگی امام حسن (ع) این روایت ناقص بیشتر خودنمایی می‌کند: امامی آرام، کریم، صلح‌طلب و اهل مذاکره. این در حالی است که با مطالعه چندبعدی زندگی امام مجتبی (ع) ایشان را همچنین انسانی مجاهد، مبارز، عالم، شجاع، مدبر و آینده‌نگر می‌بینیم، امامی که تا پایان عمر، به مبارزه ادامه داد و بی‌آن‌که ذره‌ای ترس به خود راه دهد، جهاد کرد و فقط زمانی شیوه مبارزه خود را تغییر داد که مردم او را تنها گذاشتند و لازم بود برای حفظ اسلام و جان شیعیان راستین، با معاویه صلح کند.

پس از صلح نیز حضرت از پا ننشست و با ایجاد تشکیلاتی منظم و گسترده در سرتاسر حکومت اسلامی، نیروهایی برای گسترش اسلام ناب محمدی و مبارزه با اسلام انحرافی تربیت کرد، امامی که یکی از شاگردانش، امام حسین (ع) بود که پس از شهادت امام حسن (ع)، هنگامی که شرایط زمان تغییر کرد و یزید به حکومت رسید، عَلَمِ قیامِ مسلحانه را برافراشت و با خون خود، تا ابد اسلام را بیمه کرد. در این کتاب، سعی شده تا با بیان ابعاد گوناگون زندگی امام حسن (ع) و سیره ایشان در برخورد با آن اتفاقات، شناخت درستی از زندگی پر خیر و برکت امام حسن (ع) به نوجوانان عزیز ارائه شود.

کتاب سبزترین امام در شش فصل با عناوینی از جمله: کودکی و نوجوانی امام حسن مجتبی، دوران بعد از وفات پیامبر، خلافت امام حسن مجتبی علیه، دوران پس از صلح، مقتل امام حسن (ع) اخلاق و ویژگی‌ها به نگارش درآمده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "سبزترین امام (زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام از ولادت تا شهادت)" می نویسد
۷ روز ضمانت بازگشت وجه ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
۷ روز هفته ۲۴ ساعته ۷ روز هفته ۲۴ ساعته
امکان پرداخت در محل امکان پرداخت در محل
امکان تحویل در محل امکان تحویل در محل
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک