loader-img
loader-img-2
بالای صفحه - صعود چهل ساله 2
خرید کتاب با ارسال رایگان

بحران در جامعه شناسی - (نیاز به داروین)

5 / -
like like
like like

 

در مقدمه کتاب «بحران در جامعه شناسی» و در معرفی اثر آمده است: در این کتاب استدلال می کنیم که بحران در جامعه شناسی هنگامی اجتناب ناپذیر شد که ما از تعهدات نخستین بنیانگذاران این ر شته منحرف شدیم؛ تعهداتی که می گفت بدون قوانین کلی، هیچ نوع جامعه شناسی ای علمی وجود نخواهد داشت. به علاوه جامعه شناسی در همان محیط فکری ای متولد شد که نظریه تکامل داروین و نهایتا ژنتیک انسانی و علوم تکاملی مختلف متولد شدند، علومی که در جهت مطالعه اجتماعی توسعه یافتند. برای دهه ها این انقلاب علمی با گام هایی سریع توسعه یافت و برخی شاخه های علوم انسانی وارد جریان این انقلاب شدند. باید گفت که جامعه شناسی نیز برای حفظ بقای خود به عنوان یک رشته علمی باید همانند آنان عمل کند و این کار را بسیار سریع انجام دهد، زیرا اکنون روند مثله کردن رشته ما بسیار سریع اتفاق می افتد. در این راه جامعه شناسی نیاز به فراگیری درس های داروینی و سهیم شدن در قلمروهای رو به گسترش آن دارد.

کتاب «بحران در جامعه شناسی» شامل سه بخش با عناوین از نویدهای نخستین تا عمیق ترشدن بحران، عناصر نظریه تکامل و انطباق پذیری گزینشی و دلالت های کاربردی آن است.

بخش اول شامل سرفصل هایی چون نویدهای نخستین، عمیق تر شدن بحران، چرا بحران؟ یک طرح کلی، بخش دوم شامل سرفصل های نظریه انتخاب طبیعی داروین، عناصر علم رفتار تکاملی و بخش سوم شامل سرفصل بنیادهای تمایزات جنسی، اتحاد پرآشوب، بنیادهای قشربندی اجتماعی و ذهن قبیله ای است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "بحران در جامعه شناسی - (نیاز به داروین)" می نویسد
۷ روز ضمانت بازگشت وجه ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
۷ روز هفته ۲۴ ساعته ۷ روز هفته ۲۴ ساعته
امکان پرداخت در محل امکان پرداخت در محل
امکان تحویل در محل امکان تحویل در محل
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک