loader-img
loader-img-2
بنر بالا - ارسال رایگان سفارشات بیش از 500 هزار تومان
پاتوق کتاب

درسنامه فقه ج01

5 / -
like like
like like

کتاب درسنامه فقه، با در نظر گرفتن مقاطع تحصیلی افراد و نیاز یک طلبه تالیف شده است، و افزون بر احکام، چگونگی بیان این احکام را نیز بیان کرده است.

اسلام به عنوان مکتبی آسمانی که هدف خود را سعادت انسان بیان می کند، زیربنای ایجاد یک جامعه ی مطلوب و سعادتمندی انسان را اعتقاد صحیح، و عمل درست بر طبق آن اعتقاد می داند. از همین رو در آموزه های خود اصول اعتقادی خاصی را ارائه می کند که بر پیروان این مکتب آسمانی لازم است تا پس از تحقیق لازم به آن اصول اعتقادی باور و ایمان داشته باشند، و همچنین فروعات عملی خاصی را بیان نموده است که بر هر شخص مسلمانی واجب است، که رفتار خود در حوزه ی فردی و اجتماعی را بر طبق آن فروع تنظیم نماید. به بیان دیگر، اسلام تنها اعتقاد صحیح را کارساز نمی داند، بلکه مردم در مرحله ی عمل و رفتار نیز باید راه درست را از نادرست بازشناسند و به خوبی ها عمل کنند و از بدی ها بپرهیزند.

در هر صورت آن قسمتی که عهده دار بخش عملی دین است، فقه یا احکام نام دارد، که در حقیقت مجموعه ای از قوانین عملی اسلام است، که از وحی الهی (قرآن و روایات) سرچشمه گرفته اند، و با بیان معصومان علیه السلام تفسیر و تبیین شده اند. ما معتقدیم خدای متعال با وضع این قوانین عملی دین، خواسته است تا دنیا و آخرت بشر را تامین کند و زندگی امن و آرامی را برای او به ارمغان بیاورد؛ بدون شک آموزش احکام اسلامی و تشویق مردم به انجام صحیح دستورات شرعی، برترین عبادت و مایه ی خشنودی خدای متعال به شما می رود، و رسالت انبیای الهی و معصومان علیه السلام، پس از بیان عقاید و باورهای صحیح، همین ابلاغ دستورات دینی و دور کردن مردم از گناه و رفتارهای ناشایست بوده است. به همین جهت، طلاب حوزه های علمیه، که رسالت اصلی آنان پس از فراگیری علوم اسلامی، تعلم، ترویج و تبلیغ مذهب  حقه ی تشیع می باشد، زمانی می توانند جامعه را به سوی اسلام اصیل هدایت کنند، که بتوانند پس از عمل صحیح به این دستورات شرعی، آن ها را به بهترین نحو و با شیوه ای مناسب و جذاب برای مردم نیز بیان کنند.کتاب درسنامه فقه، با در نظر گرفتن مقاطع تحصیلی افراد و نیاز یک طلبه تالیف شده است، و افزون بر احکام، چگونگی بیان این احکام را نیز بیان کرده است.

از آنجایی که  به یاد سپردن احکام برای طلاب مهم است، و همچنین پاسخگویی احکام نیاز به مهارت دارد.  کتاب درسنامه فقه، می تواند مقدمه ی مناسبی برای آموختن کتاب های فقهی نیمه استدلالی به حساب آید، و با توجه به ساختاری که در تنظیم کتاب درسنامه فقه، رعایت شده است، طلبه را برای به یاد سپردن هر چه بیشتر احکام شرعی یاری دهد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "درسنامه فقه ج01" می نویسد
۷ روز ضمانت بازگشت وجه ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
۷ روز هفته ۲۴ ساعته ۷ روز هفته ۲۴ ساعته
امکان پرداخت در محل امکان پرداخت در محل
امکان تحویل در محل امکان تحویل در محل
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک