loader-img
loader-img-2
بنر بالا - ارسال رایگان سفارشات بیش از 500 هزار تومان
پاتوق کتاب

کتاب راه رشد 01 (الگوی دینی تربیت کودک و نوجوان) - حکمت ناب نشر دفتر نشر معارف

5 / -
like like
like like

 

کتاب راه رشد؛ الگوی دینی تربیت کودک و نوجوان اثر محمدصادق حائری شیرازی از انتشارات دفتر نشر معارف منتشر شده است.

تربیت، یکی از مهم‌ترین و بلکه پراهمیت‌ترین امور زندگی بشر است. تربیت، محصول و ثمرۀ زندگی دنیایی، و هدف از خلقت ماست که به معنای عام آن، نقش و وظیفه‌ای همگانی است. انسان در دوره‌های مختلف زندگی، هم در نقش مربی قرار دارد و هم در نقش متربی. به این معنا که انسان، نه صرفاً در مقام رفتار با فرزندش، بلکه در مقام رفتار با اطرافیان، دوستان، جامعه و حتی در مقام رفتار با «خودش،» دائماً مشغول کار تربیتی ُاست! هر بازخورد و هر کنشی از انسان در برابر محیط و انسان‌های پیرامونش، نوعی اثر تربیتی برای خود و آنها در پی دارد. بدین جهت، مقولۀ تربیت را می‌توان یک مقوله و نقش «همگانی» و «همیشگی» برای بشر به حساب آورد.
عالم متفکر و حکیم، مرحوم آیت الله حائری شیرازی(ره) از معدود عالمانی هستند که با بهره‌گیری از تفکر عمیق در آیات و روایات، ورودی تخصصی و اجتهادی در حوزۀ تربیت داشته‌اند و درَر گران‌بهایی را از منابع اسلامی صید نموده و در قریب به نیم قرن فعالیت علمی و تبلیغی خویش، عرضه نموده‌اند.
آنچه پیش روی شماست، کتاب «راه رشد» یعنی جامعترین اثر تربیتی منتشر شده از مرحوم آیت الله حائری شیرازی(ره) است که پس از چند سال تلاش توسط جمعی از پژوهشگران، به ساحت اهـل اندیشه تقدیم می‌شود. ایـن اثـرِ بدیع و جامع، یکی از مصادیق تولید علم در حوزۀ علوم انسانی و علوم تربیتی به حساب می‌آید.
کتاب راه رشد؛، محصول فیشبرداری از متن مکتوب چندین هزار از جلسات عمومی و تخصصی مرحوم استاد(ره) بوده است که در قالب یک ساختار موضوعی متناسب، به صورت کتاب حاضر تدوین شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "راه رشد 01 (الگوی دینی تربیت کودک و نوجوان) - حکمت ناب" می نویسد
۷ روز ضمانت بازگشت وجه ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
۷ روز هفته ۲۴ ساعته ۷ روز هفته ۲۴ ساعته
امکان پرداخت در محل امکان پرداخت در محل
امکان تحویل در محل امکان تحویل در محل
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک