loader-img
loader-img-2
بنر بالا - ارسال رایگان سفارشات بیش از 500 هزار تومان
پاتوق کتاب

کتاب 10 دقیقه ذهن آگاهی - (71 عادت برای زندگی در لحظه) نشر حدیث راه عشق

5 / -
  • ناشر : حدیث راه عشق حدیث راه عشق
  • نویسنده : اس جی اسکات
  • مترجم : محمدرضا عابدی
  • تعداد صفحه : 272
  • قطع کتاب : رقعی
  • نوع جلد : نرم
  • سال چاپ : 1399
  • شابک : 9786226120142
like like
like like

 

اکثر مردم شعار «در زمان حال زندگی کن» را قبول دارند ولی یک سوال هم برایشان پیش می آید که چگونه؟؟ یعنی چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟ مگر می شود حریف ذهن قدرتمند خود شد و آن را در زمان حال نگه داشت؟

متمرکز کردن ذهن چالش اول و نگه داشتن ذهن در لحظه اکنون چالش دوم همه ما انسانهای دارای ذهن شلوغ می باشد. ذهن مدام در حال پرسه زنی در گذشته و آینده و آنجاست. با تکرار و تمرین حداقل ده دقیقه در روز با دو یا سه عادت ذهن آگاهی می توانیم ذهن را تربیت کنیم که در اینجا و اکنون بیاید و بماند.

تجربیات بالینی نشان می دهد با تمرین و ممارست روی عادت های ذهن آگاهی، اگر افسرده هستیم یا روبه افسردگی می رویم براحتی این مشکل را حل می کنیم.

استفاده عملی از تمرینات نگه داشتن ذهن منجر به تولید مفهومی تحت عنوان Mindfulness در برابر Mindlessness که در فارسی می توان ذهن آگاهی در برابر حواس پرتی ترجمه کرد. مشکلی که متاسفانه این روزها گریبان گیر کودک، نوجوان، جوان، میان سال و سالمند، مرد و زن می باشد و همه افراد از آن شاکی هستند و اغلب بخاطر این مشکل از مسیر زندگی عادی خارج می شوند و آسیب هایی متوجه جسم و روح و موقعیت شغلی و اجتماعی شان و ... می شود که گاهاً جبران پذیر نیست.

در کتاب ده دقیقه ذهن آگاهی ، ٧١ عادت برای حضور زندگی در لحظه دارای تمرینات ذهن آگاهی ساده و در دسترس هست که به راحتی همه جا و در هر شرایطی می توانید آنها را انجام دهید. لازم نیست مانند تمرینات مدیتیشن در شرایط خاص و موقعیت خاصی انجام شود. چه بسا که بسیاری از ما در طول روز آنقدر مشغول هستیم که گاهی فراموش می کنیم لیوان آبی بنوشیم یا به دفعات چایمان سرد می شود. پس در چنین شرایطی توقع فراهم کردن شرایط خاص بیجاست. اما با همراه داشتن این کتاب در محل کار یا منزل در بازه زمانی که آزادتر بودیم می توانیم دو سه عادت را تمرین کنیم.

 کتاب ده دقیقه ذهن آگاهی، خیلی ساده و البته ماهرانه نوشته و ترجمه شده و پر از مطالب حاشیه ای در مورد تحقیقات روانشناسی و اطلاعات جانبی جذاب است که در صورت داشتن حوصله و وقت کافی مطالعه آنها خالی از لطف نیست ولی در صورتی که بخواهید صرفا تمرینات ذهن آگاهی را بیاموزید می توانید سریع ٧١ عادت را مرور کنید و عاداتی که به شما و زمینه زندگیتان نزدیکتر است را انتخاب کرده و روزی ده دقیقه انجام دهید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "10 دقیقه ذهن آگاهی - (71 عادت برای زندگی در لحظه)" می نویسد
۷ روز ضمانت بازگشت وجه ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
۷ روز هفته ۲۴ ساعته ۷ روز هفته ۲۴ ساعته
امکان پرداخت در محل امکان پرداخت در محل
امکان تحویل در محل امکان تحویل در محل
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک