loader-img
loader-img-2
بنر بالا - ارسال رایگان سفارشات بیش از 500 هزار تومان
پاتوق کتاب

کتاب تجزیه و تحلیل بازاریابی - (مدل ها و معیارهای راهبردی) نشر نشر آموخته

5 / -
like like
like like

کتاب تجزیه و تحلیل بازاریابی؛ مدل‌ها و معیار‌های راهبردی نوشتهٔ استفان سورگر و ترجمهٔ مهران رضوانی و علی بای است و انتشارات آموخته آن را منتشر کرده است.

کتاب تجزیه و تحلیل بازاریابی «مدل‌ها و معیارهای راهبردی» مختلفی را به بازاریاب‌ها معرفی می‌کند تا بتوانند اقدامات بازاریابی خود را کمیّت بخشیده، پایش کرده و در نهایت نتایج آن‌ها را پیش‌بینی کنند. در دنیایی که کارشناسان بازاریابی، مسئول اصلی نتایج ودستاوردهای شرکت‌ها هستند، تواناییِ کمیت‌بخشی و نشان‌دادن ارتباط اقدامات با اهداف سازمانی یک مزیت رقابتی است. تجزیه‌وتحلیل بازاریابی شامل معیارها و مدل‌هایی است که بینشی عملگرایانه در اختیار بازاریاب‌ها می‌گذارد.

کتاب حاضر راهکاری جامع، ساختارمند و عملی برای تجزیه‌و‌تحلیل گستره‌های متنوع بازاریابی به دانشجویان و کارشناسان ارائه می‌دهد. در اینجا «مدل‌ها» ابزارهای تصمیم‌گیری (مانند برنامه‌های صفحه‌گسترده) هستند که به اتخاذ تصمیم کمک می‌کنند و «معیارها» نیز به‌مثابه شاخص‌های کلیدی عملکرد، ما را از وضعیت عملیات تجاری شرکت در محورهای گوناگون آگاه می‌سازند.

معیارهای عملیات تجاری از قلمروهای مربوط به سودآوری تا مشارکت در رسانه‌های اجتماعی را در بر می‌گیرند. این کتاب بر کاربردِ عملیِ روش تجزیه‌و‌تحلیل بازاریابی در مسائل و مشکلات معمول تمرکز می‌کند.

استفان سورگر با بهره‌مندی از جذابیت‌های بصری بر کارایی و اثربخشی کتاب افزوده است تا تأثیر لازم را بر ذهن و روح مخاطبش بگذارد. استفادۀ هوشمندانه از جداول، نمودارها و تصاویر متعدد که بالغ بر چند صد مورد می‌شود، ضمن گیراتر و جذاب‌تر کردن کتاب، الگوهای تکرارپذیر و تعمیم‌پذیر اجرایی مهمی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و به او قدم‌به‌قدم کمک می‌کند تا برای بهبود کسب‌وکارش میوه‌ای از این درخت پرثمر بچیند.

فهرست مطالب کتاب از این قرار است:

فصل 1: معرفی

فصل 2: شناخت بازار

فصل 3: بخش‌بندی بازار

فصل 4: تجزیه و تحلیل رقابتی

فصل 5: راهبرد بازار

فصل 6: عملیات کسب‌وکار

فصل 7: تجزیه‌وتحلیل کالاو خدمت

فصل 8: تجزیه‌وتحلیل قیمت

فصل 9: تجزیه‌وتحلیل توزیع

فصل 10: تجزیه‌وتحلیل ترویج

فصل 11: تجزیه‌وتحلیل فروش

فصل 12: تجزیه‌وتحلیل بازاریابی در عمل

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "تجزیه و تحلیل بازاریابی - (مدل ها و معیارهای راهبردی)" می نویسد
۷ روز ضمانت بازگشت وجه ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
۷ روز هفته ۲۴ ساعته ۷ روز هفته ۲۴ ساعته
امکان پرداخت در محل امکان پرداخت در محل
امکان تحویل در محل امکان تحویل در محل
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک